Poradnia Reumatologiczna

lokalizacja:I piętro Przychodni Specjalistycznej Szpitala
lekarze przyjmujący: Poradnia nie udziela świadczeń do odwołania

Poradnia zajmuje się leczeniem wrodzonych i nabytych schorzeń narządu ruchu oraz leczeniem wad postawy u dzieci. Lekarze kwalifikują chorych na odpowiedni rodzaj rehabilitacji zlecając kompleks niezbędnych zabiegów.

• Podstawowa diagnostyka i leczenie w zakresie schorzeń reumatologicznych w trybie ambulatoryjnym: ostra choroba reumatyczna, przewlekła choroba reumatyczna (w zakresie działania poradni), zapalne artropatie wielostawowe, choroby zwyrodnieniowe stawów, inne choroby stawów, układowe choroby tkanki łącznej, choroby kręgosłupa, zapalenie błony maziowej i ścięgien, inne choroby tkanek miękkich, zaburzenia mineralizacji struktury kostnej, inne choroby kości, choroby chrząstki.
  • Przygotowanie do zabiegów diagnostycznych w trybie ambulatoryjnym: wstrzyknięcie leku do stawu lub więzadeł, aspiracja z kaletki ręki, inne zabiegi w zakresie mięśnia, ścięgna, powięzi i kaletki, czynnościowa ocena pacjenta, ocena zakresu ruchów, wstrzyknięcie lub wlew substancji leczniczej lub profilaktycznej.
  • Kierowanie do planowego leczenia szpitalnego w oddziale chorób wewnętrznych, rehabilitacyjnym, ortopedycznym, chirurgicznym i uzdrowiskowego oraz ośrodków klinicznych.
  • Konsultacje w okresie przed i poszpitalnym.
  • Konsultacje chorych kierowanych przez innych specjalistów.
  • Stała współpraca z Zakładem Mikrobiologii Lekarskiej, Zakładem Diagnostyki Obrazowej, Laboratorium Analitycznym.
  • Kontynuacja leczenia poszpitalnego.
  • Prewencja schorzeń reumatologicznych i ich powikłań, edukacja zdrowotna.