Poradnia Endokrynologiczna

lokalizacja:pawilon stacji dializ wraz z poradniami specjalistycznymi
lekarze przyjmujący:
  • dr n. med. Grzegorz Górny - lekarz specjalista II stopnia w zakresie chorób wew. i endokrynologii,
  • Stefan Komarowski - lekarz specjalista II stopnia w zakresie chorób wew. i endokrynologii.
godziny pracy poradni:

wtorek11.00 - 15.00
czwartek9.00 - 12.00
piątek---

Prowadzi kompleksową diagnostykę i leczenie w zakresie: chorób tarczycy i przytarczyc - leczenie zachowawcze, osteoporozy - leczenie i profilaktyka, diagnostyki i leczenia innych endokrynopatii.

• Podstawowa diagnostyka i leczenie w zakresie schorzeń endokrynologicznych u dorosłych w trybie ambulatoryjnym: (insulinoma, nowotwory złośliwe tarczycy, nowotwory złośliwy nadnerczy, nowotwory złośliwe innych gruczołów - rak przytarczyc, craniopharingeoma, chłoniaki nieziarnicze rozlane (chłoniak tarczycy), choroby tarczycy. Inne zaburzenia wydzielania wewnętrznego trzustki, gastrinoma, niedoczynność przytarczyc, rzekoma niedoczynność przytarczyc, nadczynność przytarczyc i inne choroby przytarczyc, czynnościowa hyperprolaktynemia o ustalonej etiologii, nadczynność przysadki- prolaktinoma, gonadotropinoma, alfoma, akromegalia, choroba Cushinga, zespół Cushinga, zespół Nelsona, niedoczynność i inne choroby przysadki, czynnościowa hyperprolaktynemia nieustalonej etiologii, samoistna i pourazowa moczówka prosta, hiperaldosteronizm, zapalenie autoimmunologiczne przysadki i podwzgórza, pheochromocytoma, zespoły nadnerczowo-płciowe, inne zaburzenia czynności kory nadnercza, zaburzenia czynności jajników, zaburzenia czynności jąder, zaburzenia wielogruczołowe zaburzenia pokwitania, otyłość i inne zespoły przekarmienia, zaburzenia mineralizacji i struktury kości, choroby przysadki-niedoczynność przysadki po zabiegu operacyjnym, naświetlaniach-pierwszy rok leczenia substytucyjnego).
  • Kierowanie do planowego leczenia szpitalnego w oddziale chorób wewnętrznych, chirurgii, ginekologii i uzdrowiskowego oraz ośrodków klinicznych
  • Kwalifikowanie chorych do leczenia radiojodem.
  • Stała współpraca z Zakładem Medycyny Nuklearnej RCO w Bydgoszczy i z Zakładem Anatomii Patologicznej (kierowanie chorych na biopsję cienkoigłową tarczycy).
  • Konsultacje w okresie przed i poszpitalnym.
  • Konsultacje chorych kierowanych przez innych specjalistów.
  • Kontynuacja leczenia poszpitalnego.
  • Prewencja schorzeń endokrynologicznych i ich powikłań, edukacja