Poradnia Anestezjologiczna i Leczeniu Bólu

lokalizacja:niski parter Szpitala
lekarze przyjmujący: Poradnia nie udziela świadczeń do odwołania

Poradnia specjalizuje się we wszystkich metodach zwalczania bólu. Stosuje m.in. akupunkturę, elektrostymulację i TENS-elektrostymulację przy schorzeniach dyskopatycznych, zespole bolesnego barku, migrenie, rwie kulszowej, dystrofii współczulnej, zwyrodnieniu kręgosłupa szyjnego. W ramach części anestezjologicznej poradni chorzy przygotowywani są do zabiegów operacyjnych. Natomiast w pozostałym zakresie poradnia zajmuje się leczeniem bólu różnego pochodzenia. Spośród niekonwencjonalnych metod leczenia anestezjolodzy stosują akupunkturę, elektrosymulację i leczenie przewodowe.

• Podstawowa diagnostyka i leczenie w zakresie schorzeń przebiegających z bólem w trybie ambulatoryjnym: zaburzenia obejmujące nerwy, korzenie nerwów rdzeniowych, i sploty nerwowe, migrena, polineuropatie i inne zaburzenia obwodowego układu nerwowego, zapalne artropatie wielostawowe, choroby zwyrodnieniowe stawów, choroby kręgosłupa, inne choroby grzbietu, inne choroby kości, ból głowy, ból gdzie indziej niesklasyfikowany.
  • Zakres świadczonych procedur medycznych dostępnych i zapewnianych przez poradnie (m.in.):
    • procedury wykonywane standardowo: diagnostyczny wywiad, konsultacja i ocena, ograniczony opis okresu przerw w chorobie, profilaktyka i promocja zdrowia, pełny opis wywiadu dotyczący problemu zdrowotnego oraz jego ocena; historia i ocena nowego zagadnienia, wywiad i ocena innych problemów występujących u chorego, wywiad i ocena postępowania diagnostycznego, innego niż typowe, opieka pielęgniarska, konsultacja w pełnym zakresie, badanie fizykalne
    • procedury wykonywane jedynie w uzasadnionych przypadkach: wywiad chorobowy w formie krótkiego opisu, porada lekarska, konsultacja w ograniczonym zakresie (w zakresie jednego narządu)
    • znieczulenie nerwu obwodowodowego i czaszkowego - inne
    • odbarczanie nerwu obwodowego/ neuroliza nerwu obwodowego
    • blokada nerwów i splotów nerwowych
    • wstrzyknięcie środka znieczulającego wokół nerwu obwodowego
    • blokada nerwów i splotów nerwowych
    • PCA
    • akupunktura i znieczulenie akupunkturą.
  • Kierowanie do planowego leczenia szpitalnego i uzdrowiskowego oraz ośrodków klinicznych.
  • Konsultacje w okresie przed i poszpitalnym.
  • Konsultacje chorych kierowanych przez innych specjalistów.
  • Stała współpraca z Pracownią Rehabilitacji.
  • Kontynuacja leczenia poszpitalnego.